Duhanpirsit Qka ju ndihmon ta pastroni nikotinen nga organizimi juaj


Pirja e duhanit është e dëmshme për shëndetin dhe të gjithë e dimë këtë. Për disa, është mjaft e vështirë të prishësh këtë zakon. Nikotina është shkaku kryesor për një rritje të shpejtë të presionit të gjakut dhe dëmtim serioz të mushkërive. Për më tepër, edhe nëse ndaloni të pini duhan, efekti i nikotinës do të zgjasë me vite!
Pra, për të gjithë duhanpirësit dhe ish-duhanpirësit ushqime të shëndetshme dhe ndryshimet në stilin e jetës mund t’ju ndihmojnë të shfarosni nikotinën nga trupi juaj.
Këtu kemi renditur disa nga ushqimet më të mira që do t’ju ndihmojnë të largoni nikotinën nga trupi juaj:
1. BrokoliShtë i pasur me vitaminë C dhe B5. Pirja e duhanit zvogëlon nivelin e vitaminës C në trup. Hani më shumë brokoli për të eleminuar nikotinën nga organizmi juaj. Gjithashtu ngrënia e sasive të larta të perimeve ‘kryqëzuese’ është shoqëruar me një rrezik më të ulët të kancerit; gjegjësisht kanceri i mushkërive dhe zorrës së trashë. Perime të tjera lehtësisht të njohura përfshijnë lulelakrën, lakrat e Brukselit, kale, rrepka dhe lakrën, si dhe arugulat, daikon, kohlrabi dhe krem uji më pak të njohura.
Filtera te cilet ndihmoin lenjen e duhanit brenda 7-14 dit 🚭
Efektet fillestare
1.Ndalon kalimin e nikotines ne trupin tuaj
2.Stabilizon frymarrjen
3.Ndalon kollitjen
Produkt i licensuar pa efekte ansore i garantuar 100% per efektet e lartcekura .
Qmimi 6.99 Per porosi ju lutem na kontaktoni +38345435674