Pija që ju duhet për heqjen e yndyrës në gjak

Receta të ndryshme në kushte shtëpie ju vijnë në ndihmë, për të mbajtur në formë organizmin. Nëse keni probleme me yndyrën në gjak ne ju propozojmë një recetë popullore e cila ndjeshëm ul yndyrat në organizëm, por edhe bën pastrimin e organizmit.

REKLAMË

Shirupa 100% BIO për trajtimin e sëmundjeve të ndryshme
Keni probleme me shëndetin?
Mos hezitoni na kontaktoni ne mesazh ose në Whatsapp +37744714077
Shirupa për ( Dobësim, Anemi(pa gjaksi), Veshke, Mushkri, Bark….)

Për të përgatitur një recetë të tillë nevojiten 400 gramë selino, 1 kilogram limon dhe 2 litra ujë. Në fillim duhet të pastroni limonin dhe e preni në rriska të holla, nëujin e vendosur në një enë të madhe shtoni limon. Pastaj selinon e pastroni mirë dhe e vendosni në ujin me limon.

E zieni për 20 minuta në temperaturë shumë të lartë dhe lëni të ftohen rreth 6 orë. Më pas këtë lëng e kulloni përmes një kulluese të shpeshtë. Lëngun e fituar e mbushni një shishe dhe e pini nga 1 dl para ushqimit (3 herë në ditë).

Kjo është një përzierje që duhet të ruhet në vend të ftohtë dhe të përdoret përgati dy muaj, nëse dëshironi të keni rezultatet e duhura.

Share this:

Leave a Reply